Myslela jsem si, že s Božským sázím na jistotu. Od autorské dvojice Christina Lauren jsem zatím přečetla všechno. Nebudeme si nalhávat, není to žádná vrcholná literatura, ale jako oddechovka to vždycky bylo celkem fajn. Knihy podobného typu můžete číst, když akceptujete základní pravidla hry. Všichni jsou mladí, chytří, krásní, úspěšní, bohatí (buď se narodili bohatým rodičům, nebo byli tak pilní a snaživí, že okolo 30-ti let jsou za vodou). Náhody se dějí, protiklady se přitahují a nevázaný sex přeroste v lásku. Čeká je většinou nějaká komplikace, ale nakonec se vše v dobré obrátí a happy end je na světě.

Božský je poslední (pátý) díl série Božský, vychází po Božském bastardovi, Božském cizinci, Božském hráči a Božském milenci. I když se jednotlivé knihy dají číst odděleně, je lépe číst celou sérii. Božští se navzájem znají, jejich ženské protihráčky postupně také. Pořád to šlo, až se objevil Božský. Jensen Bergstrom je bratr Hanny, partnerky Willa alias Božského hráče, Pippa její kamarádka. On žije v Bostonu, ona v Anglii. Potkají se náhodou v letadle, aniž by tušili, že za pár dní pojedou s dalšími dvěma páry na společnou dovolenou. Tohle a spoustu dalších klišé bych odpustila, ale návraty ke zbývajícím Božským knihu totálně zazdily. Ze spousty sexu vznikla spousta dětí. Je to logické, vím, ale třeba Sara (Božský cizinec) čeká čtvrté (!) během čtyř let, Chloe (Božský bastard) je také těhotná a má porodní plán, Hanna děti chce, Will už není Božský hráč, ale chce zůstat na rodičovské dovolené a vařit. Akce v klubech střídají dětské oslavy a jídelní orgie. Když konečně bezdětná část vyjede na cestu po vinicích, posílají si hromadné zprávy, aby byli všichni v obraze (co kdyby unikla nějaká těhotenská příhoda). Pomyslnou korunu všemu nasadily epilogy jednotlivých Božských. Ve zkratce plodili děti a žili spolu šťastně až do smrti…

Moje hodnocení: 25 %

 

Bibliografické údaje:

Autor: Christina Lauren

Nakladatel: Jota

Počet stran: 384

 

Kam dál:

Kromě série Božský napsaly autorky Christina Lauren sérii Vášnivý. Z téhle kategorie knih mám ale nejraději knihy Alice Claytonové. Vtipné, milé, nenásilné.

 

Co budu číst:

Utekla jsem zpátky k opravdové literatuře. Chuť jsem si spravila na Náklaďácích Volvo, druhém díle Dopplera. A to byla opravdu jiná káva, naprostá pecka!