Moje druhá samostatná knížka od Biancy Bellové. A zase dobrý, vlastně moc dobrý. Její styl mi prostě sedí. Píše civilně, cokoli z toho, co čtete, se může stát i vám. Vyprávění plyne a vy jen pokračujete dál, na poslední stránce jste rychleji, než byste čekali. Alespoň tak působí na mě.

Kromě skvělého děje vymýšlí neméně skvělé názvy. Vím, že jen kvůli názvu si knihu kupovat nebudete, ale proč to nezmínit. Důvtip oceníte až po dočtení, je to ale trefa do černého, Mrtvý muž i Celý den se nic nestane jsou prostě výborné. Muž není mrtvý, i když vlastně je. Pokud by se celý den nic nestalo, proč o tom psát knihu, že… Přitom se toho stalo tolik a to bereme v úvahu věci, které mají souvislost s jedním hotelem. Indická nevěsta, která se ubytovala v hotelu, se asi zbláznila nebo provádí přinejmenším hodně zvláštní věci. Vdovec pozval po pohřbu své manželky příbuzné na smuteční hostinu. Mimo jiné se na ní podávají topinky. Víte, na čem se připravují nejlepší topinky? Jde požádat o ruku ženy v den pohřbu své ženy? Ano, jde. Spousta věcí se stane hlavně recepční a její dceři, a to nejen v ten jeden den. Nevěříte? Přesvědčte se sami…

 

Moje hodnocení: 90 %

 

Kam dál:

Mrtvý muž

Dámská jízda

A celý život budem šťastný…

O Vánocích se dívám do nebe

Hotýlek

Slepá mapa

 

Co si určitě přečtu:

Jezero

Chvíli ale počkám. Po povídkách a dvou knihách jsou očekávání celkem velká, je tedy vysoká pravděpodobnost, že by mě Jezero mohlo zklamat, což by byla škoda. Už mám přečtenou jednu detektivku (v noci jsem dočetla Dívku v ledu), nyní váhám mezi Nádhernými troskami a Drahý příteli.