Dneska recenze a třeba i tip na dárek. Jestli jste to ještě nezaznamenali, budou Vánoce 🙂 K (nejen) Vánocům patří pohádky. I když už jsem velká holka, těším se na ně každý rok, komu vadí vidět je 10x nebo 20x.

Představovat Tři bratry otce a syna Svěrákových je asi úplně zbytečné. Jsou to bratři, jejichž otec staví ježka ze dřeva tak, aby se mu nepodělal. Jejich matka peče koláče z trochy borůvek, které kluci nasbírali, a u toho jim vypráví třeba o zapomětlivém králi a bábě z mokřin. Každý bratr má svůj zlozvyk, později pohádku a z ní také nevěstu. Jan vysvobodí Šípkovou Růženku. Matěj uzavře smlouvu o smlouvě budoucí a někdy v čase si vezme Karkulku. Pepa na několikátý pokus najde Marušku, která pendluje mezi macechou s Holenou a dvanácti měsíci. Je na čase, protože Pepa by se ženil jako ďas, na vědomí to dává. S tou, co by měla v oku jas a rozuměla kravám.

Audioknihu namluvil Zdeněk Svěrák a jsou v ní i všechny písničky z filmu. Posloucháme během dne třeba v autě a pravidelně večer před spaním. Není přeci nad to, když vám usíná dítě a najednou si prudce sedne a začne zpívat: ustup, ty krutá, ještě je sudička, která je mocná, i když je chudičká 🙂 Tak je to pokaždé, čestně. Naštěstí je Růženka hned první, mírná prodleva během usínání tolik nevadí.

Máme i knihu, přečtená je samozřejmě několikrát, takže repliky uměla dcera ještě před audioknihou. Na poslech rádia je zvyklá od úplného mimina, máme spoustu pohádek v audio podobě. Nejdříve čtu já, pokud neodpadne, pokračuje rádio. Teď hrají bezkonkurenční prim Tři bratři. Zatím to nikoho z nás neomrzelo 🙂

Za audioknihu knihu díky Audiotéce.

Moje hodnocení: 85 %  a v předvánočním období půjdou procenta ještě nahoru

Hodnocení dcery: Líbí se mi úplně nejvíc. Líbí se mi bába z mokřin, protože je to s ní napínavé. Mám ráda Růženku, protože je to báječná princezna. A plyne z toho také poučení, všichni by měli poslouchat své rodiče a nechodit za bábou z mokřin (citováno doslova, nekecám 🙂 ).

 

Bibliografické údaje:

Autor a interpret: Zdeněk Svěrák

Vydavatel: Biograf Jan Svěrák

Délka: 2 hodiny a 14 minut

 

Co budu poslouchat dál:

Trochu přitvrdím. Čeká mě Jeden den Ivana Děnisoviče Alexandra Solženicyna.

 

Co čtu:

Před pikolou za pikolou Lindy Greenové. Pak dám nějakou absyntovku, čeká mě třeba také Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Becky Chambersové nebo Nejlepší pro všechny Petry Soukupové. Po Kdo zabil Snížka? jsem na ni hodně zvědavá.