Přečíst si Dospělost je mýtus po Šťastné knize byl výborný tah. I když jsou úplně jiné, mají toho hodně společného. Víc, než by mě vůbec napadlo, chaosem v kabelce počínaje a nadhledem, nadsázkou a  ironií konče.

Sarah Andersenová je 24-letá americká kreslířka. Vystudovala Maryland Institute College of Art. Ještě před ukončením školy začala na Tumblr publikovat komiksy o čerstvě dospělé Sarah, introvertce, lehké sociální fobičce, knihomolce, dívce, která se snaží přežít každý den se správně nadávkovanou sebeironií, nadhledem i prokrastinací. Sarah řeší komunikační problémy (‚nesnášela jsem tě ve škole a nesnáším tě pořád‘), oblečení (vyhrává hnusný svetr po tátovi nebo obrovská klučičí mikina), premenstruační syndrom (komentáře vaječníků nemají chybu), holení nohou, jak poznat správný vztah, co dělat, když spadne wifi nebo svůj vztah k dětem (i když v něm má vlastně jasno).

Já už chvíli dospělá jsem, ale i tak/právě proto jsem si knihu užila a pobavila se. Jak je uvedeno v anotaci, NENÍ pro ty, kteří si připadají výjimeční, mají ostré lokty, neohroženě budují kariéru, dospělost pro ně představuje vzrušující výzvu, na niž se cítí plně připraveni. Je pro ty ostatní. Podle mě nejen pro ty čerstvě dospělé. Přečtete si ji, i když je vám třeba 30+, vždyť dospělost je mýtus v jakémkoli věku :o).

Moje hodnocení: 90 %

 

Bibliografické údaje:

Autor: Sarah Andersenová

Nakladatel: CooBoo

Počet stran: 112

 

Kam dál:

Povinnost je rozhodně Slaďák Philippy Riceové.

 

Co budu číst:

Myslela jsem si, že Šťastnou knihu a Dospělost je mýtus správně vyváží Mrzout, ale po pár stránkách jsem ho odložila, musí počkat na ještě lepší načasování. Volba nakonec padla na Mischling Affinity Konar.