Díky kampani na HitHitu před časem vznikl Medvěr Wrr, kniha, ke které se pravidelně vracíme, a to nejen proto, že jsme stejně jako tvůrci Medvěda i medvěd samotný z Hradce Králové. Nyní byl po další akci na HitHitu vydán i Nártoun Olin. Cílová skupina děti 4+.

Nártoun Olin je reportér Pralesních novin, do kterých zachycuje všechno důležité dění. Nejvíce se soustředí na netypické přátelství malého lva a bobra. Jejich rodičům je ale čas, který společně tráví, trnem v oku. Na tom druhém hledají nedostatky, nešetří argumenty, proč by spolu neměly jejich děti kamarádit.

„Lev Tonda od té doby slyšel kolem sebe čím dál víc připomínek na svého bobřího kamaráda, který před tím nikomu z okolí nevadil, protože ostatním neubližoval a do cizích věcí se nepletl. Tonda se dokonce přistihl, že už i on sám o svém kamarádovi začíná pochybovat.“

Soft detektivka pro nejmenší, stejně tak kniha o přátelství, které přetrvá, i když mu ostatní nepřejí, o odlišnostech, jež se mohou navzájem doplňovat. Ilustrace jsou jednoduché, zvířata působí milým dojmem. Text i obrázky jsou pro děti bez obtíží srozumitelné.

Bonusem knihy je její interaktivita. Děti řeší záhadu, na konci knihy jsou hádanky/otázky týkající se děje. Bonus v podobě alba s písničkami je pomyslnou třešničkou. Přečteno, protočeno, poslechnuto (opakovaně), úkoly splněny, za nás moc dobré, splňující nároky cílové skupiny.

 

Hodnocení dcery: To bylo dobrý. Pojď, jdeme dělat úkoly. Dávám 10 z 10.

Moje zpětná vazba: Její velmi kladné hodnocení mě překvapilo. Zvířátka ji moc neberou, podívá se na ně a jdeme dál, velké nadšení se většinou nekoná.

 

Bibliografické údaje:

Autor: Patrik Klán

Ilustrace: Radek Štícha

Nakladatel: Nártoun Olin s.r.o. (2019)

Počet stran: 64

 

Na ukázku se můžete podívat tady.

 

Co bude dcera číst/poslouchat dál:

Dočteny Černobílé pohádky, doposlouchává Pro hrst lentilek, o těch brzy.