Zase jsem byla v knihkupectví, nakoupila standardní množství knih (1-5) a dostala jsem k tomu katalog, jaké knihy mají v nejbližší době vyjít. A byl tam. Slaďák! Nejdřív mě zaujala jen obálka, ale když jsem si přečetla, o čem a od koho to má být, nemohla jsem se dočkat. Stálo mě to dokonce tři návštěvy knihkupectví (ve třech po sobě jdoucích dnech), než byl Slaďák konečně můj.

Zasvěcení ví, kdo Slaďák napsal. Pokud někdo náhodou ne, autorkou je Philippa Riceová. Stejně tak ví, kdo je Philippa Riceová. Pokud náhodou ne, je to partnerka Luka Pearsona. Zasvěcení také ví, kdo je Luke Pearson. Pokud náhodou ne, je to autor Hildy. Zasvěcení samozřejmě ví, kdo nebo co je Hilda. Pokud náhodou ne, je to super komiks o malé holce s modrými vlasy, co se kamarádí (nejen) s trolly. Zasvěcení ví, co je komiks :o)). Pokud ne, je to obrázková kniha (nejen) pro malé i velké. Ale i když nemáte rádi komiksy, čtete rozhodně dál, u Slaďáku je to úplně jedno.

Slaďák mapuje vývoj vztahu Philippy a Luka od prvních SMS až po společné bydlení. Své si tam najde každý, kdo nějaký vztah měl.  Je tam vše – první rande, kino, jídlo v restauraci, čas trávený čas spolu i vedle sebe, společné bydlení, (ne)vaření, hádky i usmiřování. Slaďák je prostě doják. Pomalu jsem procházela stránky a nad některými jsem se jen přihlouple usmívala, protože to prostě jinak nejde. Asi budu trapná a jen hýřit superlativy, ale těšila jsem se a Slaďák mě nezklamal. Byl vlastně ještě lepší, než jsem si myslela, že bude. Na nic si nehraje, jen čistě ukazuje to, co jsme zažili, chtěli bychom zažít nebo budeme zažívat všichni. Výtvarné zpracování nemá chybu, kresby vypadají jednoduše a pro mě je zejména postava Philippy dokonale ztvárněná. Normální ženská, určitě nemá modelkovskou postavu, umí si udělat srandu nejen z partnera, ale také za sebe. Prostě paráda.

Moje hodnocení:

100 %

Nemůžu jinak, mně se Slaďák prostě trefil do černého.

Je to jednohubka, pročtete a prohlédnete jej velmi rychle, ale vynaložené peníze za koupi jistě stojí. Budete mít v knihovně malé antidepresivum, sáhnete po něm, když budete mít špatnou náladu, bude vám smutno nebo se vám bude zdát, že váš partner/partnerka je úplně na nic. Třeba po pár stránkách zjistíte, že tak hrozné to s ním/ní není.

 

Kam dál:

Hilda

Hilda se vrací

Úsměv

Ségry

Pod dekou

 

Co budu číst dál:

Jedu stále na romantické vlně, dočítám Vášnivého lháře (žádné opovržlivé pohledy prosím :o)). Romantiku prokládám Hájíčkem, čerstvě dočtený mám Vlčí ostrov. O všech postupně příště, přespříště a i potom.